Jak nadać sukience odświętny charakter?

Czasami, w związku z ważnymi uroczystościami rodzinnymi, świętami lub innymi okazjami, chcielibyśmy nadać posiadanym już strojom trochę inny charakter. Z jakiegoś powodu zakup nowej sukienki dla dziewczynki nie wchodzi w grę. W jaki sposób ozdobić ubranie niedużym kosztem, aby nadać mu bardziej elegancki charakter? Poniżej kilka pomysłów

dziewczynka w sukience

na zdjęciu zaprezentowano sukienkę dla dziewczynek ze sklepu Banana Kids

Jak ozdabiać sukienki dla dziewczynek, aby nadać im odświętny charakter?

Zmień lub dodaj kołnierzyk

Sukienki z białym  kołnierzykiem zawsze wyglądają bardzo schludnie i elegancko, jednak kołnierzyki się niszczą trochę szybciej niż pozostała część ubrania. W pasmanterii można kupić nowy kołnierzyk, który wymienimy w sukience, nadając jej bardziej odświętny charakter.

Udekoruj sukienkę broszką w kształcie kwiatu

Również w pasmanterii można kupić broszki w kształcie kwiatów, wykonane z materiału. Można ozdobić górę sukienki poprzez doszycie kwiatowych aplikacji. Będzie to pięknie wyglądać szczególnie na jasnych, zwiewnych sukienkach.

Doszyj falbankę

Proste, dresowe sukienki można fantastycznie odmienić poprzez doszycie na dole kolorowej falbany. Trzeba znaleźć materiał grubością zbliżony do tego, z którego uszyta jest cała sukienka, wybrać kontrastowy kolor, a następnie poprosić krawcową o stworzenie falbany. W ten sposób można również wydłużyć zbyt krótką sukienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *